Law&Knowledge

portal prawniczy

Skontaktuj się

Gdy skup złota karze sobie płacić za wycenę

Spotykałem różne podejście ludzi do poszczególnych tematów. Zawsze mam wrażenie, że już chyba nic mnie nie zdziwi, jednak zawsze jestem potem jeszcze bardziej zaskoczony. Czasem dziwi mnie skup złota. Cena proponowana za kruszec jest wysoka, jednocześnie niektóre placówki każą sobie płacić za wycenę. Jeżeli udajesz się do profesjonalnego skupu złota, którego przykładem jest www.mennicaskarbowa.pl/Skup-metali-szlachetnych-cabout-pol-14.html to gdy nie podoba Ci się wycena, to możesz po prostu zabrać swoje pieniądze. Co innego jest w sytuacji, gdy za wycenę każe sobie płacić skup złota. Cena nawet najwyższa według mnie nie jest tego warta.

Idź gdzie indziej!

Według mnie to jedyne sensowne rozwiązanie. Dzisiaj istnieje wiele skupów złota. Co więcej nawet nie trzeba się ruszać z domu, żeby sprzedać swoje złoto na bardzo atrakcyjnych warunkach. Dlatego jeżeli ktoś każe sobie płacić za wycenę złota, to od razu odrzuca taką ofertę.

Nawet jeżeli to tylko przysłowiowe kilka groszy. Oczywiście co innego gdy nie chcę sprzedawać złota, tylko po prostu je ocenić. To normalne, że wtedy taka usługa kosztuje. Trzeba pamiętać, że skupy złota nie działają charytatywnie, a jeżeli ktoś nie planuje sprzedawać złota to jakoś muszą zarobić.

Jednak jeżeli taka opłata a wystąpić przy sprzedaży tego kruszcu to ja bym wybrać inny skup złota. Cena wysoka w cenniku to dla mnie zbyt mało. Zawsze przy indywidualnej wycenie można jakoś ten wynik pomniejszyć, dlatego cenię sobie możliwość darmowej wyceny. Mam wtedy wyjście bezpieczeństwa i nie muszę godzić się na ofertę, tylko dlatego, że będę stratny.